Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní kolo Plamen 21.a 22.5.2016

Okresní kolo soutěže mladých hasičů ve hře PLAMEN  - Třemošnice 21.a 22.5.2016

V sobotu 21.5.2016 jsme se v plném počtu (23 dětí, 7 vedoucích) sešli u hasičské zbrojnice v Morašicích. Počasí nám přálo, krásně slunečno. Každý z nás si s sebou nesl kompletní výbavu (spacák, karimatku, náhradní oblečení, plyšáka atd.) na víkendový pobyt v Třemošnici. Na první pohled se zdálo, že se náš náklad do aut ( has.avie, bílý tranzit) nevejde. Naložili jsme hasičskou výzbroj, výstroj, zásoby jídla a pití na celý pobyt, na střechu avie lavičky, stoly a stan. Rozloučili jsme se s rodiči a ujížděli vstříc novým zážitkům. Na okresním kole soutěže mladých hasičů ve hře PLAMEN  jsme ještě nikdy nebyli. Naše premiéra.  Jen co jsme dorazili na Třemošnický stadion, postavili jsme si svoje zázemí. Obrovský stan, pod který jsme narovnali lavičky a stoly. Dostali jsme nové dresy, tepláky, čepice a šlo se na slavnostní nástup. V tu chvíli jsme si uvědomili kolik je tu soutežních družstev - 48 družstev. 

Po nástupu se začalo soutěžit ve štafetě CTIF. Naše soutěžní družstva měla závodní čísla 3 a 18. Každé družstvo mělo dva pokusy. Snažili jsme se dát do závodění vše co jsme se naučili a také kousek bojovného ducha.

K obědu byl kuřecí řízek s kaší a zeleninovým salátem - všem nám moc chutnalo. A sluníčko pálilo.

Následovala soutěž ve štafetě 4x60m a později odpoledne soutěž požárních dvojic. Po ukončení soutěžení jsme se vydali na zmrzlinu do místní cukrárny. Na náměstíčku u cukrárny jsme objevili brouzdaliště s fontánkami. Šup do něj a osvěžit uběhané nohy. K večeři byly vyuzené buřty a bonbony. Přesunuli jsme se do místní tělocvičny, kde jsme si připravili spaní. Večer následovala diskotéka a ohnivá šou. To byla paráda.  Ale po celém dni jsme byli zmožení a těšili se do spacáků. Okamžitě jsme usnuli.

V neděli ráno jsme se vydatně nasnídali (rohlíky s máslem, marmeládou, paštikou), abychom měli sílu na zvládnutí královské disciplíny - požárního útoku. První pokusy se nám všem povedly, druhé byly pro pobavení diváků ( vypadnutí těsnění u proudnice, nebo rozpojené spoje).

Oběd byl ze zásob od všeho trošku (chleba, salám, paštika, marmeláda, nutela, mrkev, bonbony).

A byl tu konec - nástup a vyhodnocení soutěže. Umístili jsme se na pěkném 20. a 21. místě. Vedoucí byli spokojeni. Na naši první soutěž docela dobrý výkon. Cesta domů proběhla v klidu a na hřišti v Morašicích na nás netrpělivě čekali rodiče.

Udělali jsme si ještě jeden slavnostní nástup, vedoucí nám poděkovali za výkony, rozdali nám drobné odměny a velitel hasičů Pavel Petrovič nám předal čestný diplom.  Mamky si rozebraly oblečení, které "nikomu nepatřilo", uklidili jsme auta a nářadí a spokojeně se rozešli domů. Celí špinaví po běhání na škvárovém podkladu, ale "uvnitř" spokojení. Tak Ahoj a příští týden znova na soutěži.